Forum sitemiz tekrardan aktif hale gelmiştir! İlginiz için çok teşekkürler!.. (MAYIS 2018)

Paylaş
Admin
Admin
Admin
Erkek
Web Site : https://usahan.com
Cİinsiyet : Erkek
itibar : 0
Puanlar : 9

sabit "Dünya Devi Olacağız Dedik"

Bir Perş. Mart 06, 2008 12:27 am
"Dünya Devi Olacağız Dedik"
04 Mart 2008 Salı

Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin bir yola çıktığını, Fenerbahçe'yi bir dünya devi yapma hedefini ortaya koydukları, bu yolda da yavaş yavaş ilerlediklerini söyledi. Aziz Yıldırım, "Dünya devi olacağız dedik. Bunun için de yavaş yavaş ilerliyoruz" dedi.
Tarihi maçta Sevilla'yı penaltı atışları sonucu eleyen ve adını Avrupa'nın en iyi 8 takımı arasına yazdıran Fenerbahçemizde, Başkanımız Aziz Yıldırım, maç sonrası canlı yayında açıklamalarda bulundu. Başkanımız Aziz Yıldırım, "Fenerbahçemiz taraftarının da desteğiyle bir yola çıkmıştır. Dünya devi olacağız dedik. Bunun için de yavaş yavaş ilerliyoruz. Başta Zico olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Kalpleri ve duaları ile burada olan herkese teşekkür ediyorum. Diğer takım taraftarı olan ve buna rağmen bizi destekleyenlere de teşekkürlerimizi sunuyorum. Artık Türk futbolunun atılım yapması gerekiyor. Bakıyorsunuz Sevilla'nın kadrosundaki 29 oyuncunun neredeyse 20'si yabancı. Altyapılar organize değil ülkemizde. İyi ve kaliteli Türk oyuncu yetiştiği takdirde yabancı oyuncu alma gayretinde olmayız. Biz de Türk çocuklarımız oynasın isteriz. Ama bunun için şu dönemde böyle bir durum yok. Almanya'da Hollanda'da kaliteli Türk çocuklarımız oynuyor. Niye oradaki liglerden çıkıyor da buradan çıkmıyor. Bunu düşünmemiz gerekiyor. Bu sezonki hedefimize ulaştık. Bundan sonraki sene bunun da üzerine daha fazla başarı koymalıyız. Daha ileriye gitmeliyiz. En son olarak da kupayı kaldırmalıyız. Ancak daha da önemlisi bu konuda devamlılık sağlamalıyız. 1 milyon üyeyi yapacağız. Bütçemizi milyar dolarlara çıkaracağız. Büyük bir eser yarattık. Bizim de bunda tuzumuz olduğu için mutluyuz. Zico ile devam etmek isteriz tabii ki. Bu ay sonunda yönetim kurulu toplantısında buna karar veririz. Ben ne yaptıysam yönetim kurulundaki arkadaşlarımla beraber yaptım. Ben en başarılı ve en iyi başkanım diyemem. Stat yapıldı ama bunu Fenerbahçeliler yaptı. Kombine, forma ve Fenerbahçe ürünlerini aldılar. Biz bunu daha da büyütmeye çalışıyoruz. Bizden önceki başkanların da çok emeği var. Dönemsel şartlara bakmak lazım. Mesela Şükrü Saracoğlu, şimdiki stadın yerini verdi. Diğerleri büyük küçük tesisler yaptı. Biz de bizim şartlarımızda iyi şeyler yaptık. Herkesin emeği var bu gelinen noktada. Şükrü Saracoğlu'ndan yönetime, taraftara herkesin emeği var. Bundan sonra kapalı salonunu da yüzme havuzunu da yapmak istiyoruz. En önemlisi tesisleşmeye devam etmeliyiz. Kapalı salonu yapacağız. Bir yüzme havuzu 5 bin kişilik yapmak istiyoruz. Ama öncelikle bu atılımların Fenerbahçe'den çok Türkiye'ye yapıldığını görmek lazım. Çünkü bizim yaptığımız tesislerden yetişen sporcular ülkemizi temsil ediyorlar. Hangi kulüp yapıyorsa onu desteklemek gerekiyor" diye konuştu

KAYNAK : www.fenerbahce.org