Forum sitemiz tekrardan aktif hale gelmiştir! İlginiz için çok teşekkürler!.. (MAYIS 2018)

Paylaş
Admin
Admin
Admin
Erkek
Web Site : https://usahan.com
Cİinsiyet : Erkek
itibar : 0
Puanlar : 9

topic 13 Yapmak istediklerimizi yaptık

Bir Paz Mart 09, 2008 11:09 pm
“Yapmak istediklerimizi yaptık”
09 Mart 2008 Pazar

Fenerbahçemizin Vestel Manisaspor ile yaptığı maçın ardından Teknik Direktörümüz Zico, açıklamalarda bulundu. Zico, maça ciddi ve ofansif bir şekilde girerek iyi bir başlangıç yaptıklarını söyledi. Zico, "'Bugün maça çok ciddi girdik. Ofansif başladık. Sahada yapmak istediklerimizi de yapınca skoru bulmak da daha rahat oldu. Şampiyonluk yolunda ilerliyoruz. Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmek adına da bu çok önemli. Ciddi olursak, sahada ciddi oynarsak sorun yaşamazsınız. Oyuncu değişikliklerini erken dakikalarda yapmadım çünkü ihtiyaç duymadım. Kezman karakterli bir oyuncu. Sahaya da bu karakterini yansıtıyor. Çok mücadele etti. Baskısını yaptı. Elinden geldiğince, fırsat yakaladıkça pozisyonları da değerlendirdi.
Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale yükseldik ve artık rakip tercih etme gibi bir seçeneğimiz yok. Bu noktaya rakip seçerek de gelmedik. Karşımıza kim gelirse oynayacağız. Bu noktadan sonra herkes güçlü ama biz de öyleyiz. İki haftalık sürede çok yoğun bir trafikten çıktık. Bundan sonra da sürecek bu tempo. Geleceğim ile ilgili olarak zamanı gelince de şartları konuşur ve anlaşırız. Çözmesi çok zor değil bu konuları. Hedefim elbette burada devam etmek.''

GÖZE HOŞ GELEN FUTBOL OYNAMAK İSTİYORUZ
Zico FB TV'ye yaptığı açıklamada ise, göze hoş gelen futbol oynamak istediklerini söyledi. Zico, "Futbol felsefemiz, temiz, göze hoş gelen, gol atmaya çalışan, topu kaybedince, tekrak kazanmaya yardımlaşan bir ekip yaratmaya çalışıyoruz. Göze hoş gelen futbol oynamak istiyoruz. Takım olarak çok pas yapmamızın nedeni, oyuncu kalitemizin çok yüksek olmasından kaynaklanıyor. Antrenmanlarda çalışıyoruz. Oyuncularım maçlarda da yapıyorlar. Gerçek övgüyü hak eden oyuncularım. Çünkü onlar çok kaliteli. Oyuncularımızın profesyonelliği üst düzeyde. 3 faktöre dikkat etmelisiniz. İyi çalışma, iyi beslenme ve iyi dinlenme. Bunları iyi yaparsanız, saha içinde de kendinizi iyi hissedersiniz. Oyuncularım rejenerasyon çalımalarını da çok iyi yapıyorlar. Saha içinde güzel oynayan bir Fenerbahçe gördüm. Futbolun gereklerini yaptık. Maçtan önce yaptığım konuşmada, bu maçta Sevilla maçındaki ruhu göstermemiz gerektiğini oyuncularıma söyledim. Taraftara şampiyonluk borcumuz var. Hava, saha futbol oynamak için çok güzeldi. Ayrıca bugün taraftarımızın gösterdiği sevgi, saygı, güven karşısında çok mutlu oldum. Bu takımı daha ileri yerlere götürmek için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.

KAYNAK: FENERBAHÇE RESMİ SİTESİ